KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12419023
*
nr 1241 9023
Erik Osslund
(1913-1982), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv. Signerad. Olja på pannå, 45x55 cm
Erik Osslund, svensk målare född i Göteborg 1913, död 1982.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2019
kl 19:04:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/3 08:39:06
1
100 kr
18/3 11:25:08
2
150 kr
18/3 17:55:44
3
200 kr
18/3 18:07:14
4
250 kr
18/3 18:32:54
5
800 kr
18/3 18:50:20
6
500 kr
18/3 18:50:20
5
600 kr (Budbetjänt)
18/3 18:55:39
4
700 kr
18/3 18:55:39
5
800 kr (Budbetjänt)
18/3 18:56:28
4
900 kr
18/3 18:59:33
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Erik Osslund
Erik Osslund, svensk målare född i Göteborg 1913, död 1982.
Läs mer om Erik Osslund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik osslund kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Erik Osslund
Erik Osslund, svensk målare född i Göteborg 1913, död 1982.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Erik Osslund
nr 1241 9023
Erik Osslund
(1913-1982), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv. Signerad. Olja på pannå, 45x55 cm
Erik Osslund, svensk målare född i Göteborg 1913, död 1982.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/3 08:39:06 | 1 | 100 kr |
| 18/3 11:25:08 | 2 | 150 kr |
| 18/3 17:55:44 | 3 | 200 kr |
| 18/3 18:07:14 | 4 | 250 kr |
| 18/3 18:32:54 | 5 | 800 kr |
| 18/3 18:50:20 | 6 | 500 kr |
| 18/3 18:50:20 | 5 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 18/3 18:55:39 | 4 | 700 kr |
| 18/3 18:55:39 | 5 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 18/3 18:56:28 | 4 | 900 kr |
| 18/3 18:59:33 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Erik Osslund
Erik Osslund, svensk mÃ¥lare född i Göteborg 1913, död 1982.Läs mer om Erik Osslund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik osslund kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



